TENERIFE.EE - sinu uks Hispaaniasse

Kinnisvara Tenerifel ja kodulaen Hispaania pangast

17+ aastat kogemust

Puhkusemajutuse korter Playa de Las AmericasKodulaen Hispaania pangast

Kodulaen Hispaania pangast

Teine kodu Hispaanias, miks mitte?

Meil, eestlastel, linnastunud maarahval on kahe kodu – suve- ja talvekodu – tava. Kusjuures üks neist kodudest jääb pea alati teise suhtes lõuna poole. Ning mida aeg edasi, seda vähem lõpeb lõuna Läti piiriga.

Sest mida aeg edasi, seda enam hangitakse teine kodu hoopis Hispaaniasse. Kui meil on väljas kolm kuud sooja suusailma, on seal suur suvi. Ja kui meil on väljas üheksa kuud külma suusailma, on seal malbe kevad.

Erinevalt Hispaaniast on Eestis jaanuaris keskmiselt vähem kui pooled päevad päikselised.

Nii valibki maailmas, kus kõik paigad jäävad mõne lennutunni kaugusele üha enam eestlasi oma teise kodu kohaks Hispaania. Kes ostab kohe välja, kes võtab laenu.

Küllap kaalute seda viimast võimalust ka Teie, sest miks muidu olete jõudnud meie kodulehele.

Kuid siiski on Teil üks mure – te pole Hispaania resident ega tea täpselt, kuidas alustada kinnisvaralaenu taotlemist kohalikust pangast. Eesti pangad ju kahjuks välismaal asuva kinnisvara tagatisel laenu ei võimalda.

Ja kui te ka pole veel valinud välja oma uut kodu Hispaanias, võtke siiski ühendust – laenuvõimalused saame ikka välja selgitada.

Kes me oleme?

Mina olen Marko, valisin Hispaania oma uueks elupaigaks pea kaheksateist aastat tagasi. Elan Tenerife saarel ning olen tegelenud siin turisminduse, puhkemajutuse ning kinnisvara vahendamise ja haldamisega. Minu koostatud on ka saare eestikeelne koduleht Tenerife.ee.

Ühe teenusena pakub Tenerife.ee Hispaania pangast mitteresidentidele kinnisvaralaenu vahendamist kodu ostmiseks kus tahes Hispaanias, mandril või saartel.

Oleme Banco de Espana ICI (Certificado de Informador en Crédito Inmobiliario) sertifikaadiga laenunõustajad. Meie ettevõtte koostööpartner on Hispaania suurima panga osakond, mis on keskendunud aastast 1989 just Hispaania mitteresidentide kinnisvaralaenudele. Nad teenindavad Euroopa Liidu maade, Ühendkuningriigi, Norra, Šveitsi ja Kanada kodanikke.

Tänu sellele partnerlusele suudame pakkuda kiiret teenust. Kui tavaliselt kulub laenu taotlusest notarini Hispaanias vähemalt paar kuud, siis meie keskmine on viis nädalat.

Kodulaen Hispaania pangast, millistel tingimustel on see võimalik?

Kinnisvaratehingud ja laenud käivad igas riigis oma seaduste järgi. Erinevalt Eestist jätavad Hispaanias pangad töötajatele laenude täpsete tingimuste määramisel üsna vabad käed. Kuid seda siiski etteantud raamistiku piires ja meil on need märts 2024 seisuga järgmised:

Z

Laenu väljastatakse AINULT eraisikutele. Juriidilistele isikutele seda laenu ei väljastata.

Z
Laenu ei väljastata ärikinnisvara jaoks.
Z

Laenu väljastatakse kas kinnisvara objekti ostuks, renoveerimiseks või ehitamiseks kogu Hispaania Kuningriigi piires.

Z

Pank finantseerib kuni 70% kinnisvara hinnast, ostja omaosalus peab olema vähemalt 30%. Sellele lisanduvad riigilõivud ja maksud, mis lisavad hinnale keskmiselt 10%. Ka see raha peab olema ostjal olemas.

Z
Minimaalne finantseeritav summa on 100 000 eurot, seega ostetav, renoveeritav või ehitatav kinnisvara peab maksma vähemalt 150 000 eurot. Maksimaalne laenu summa on 2 000 000 eurot.
Z
Laenuperiood on kuni 30 aastat, kuid mitte kauem kui laenuvõtja 75-aastaseks saamiseni. Nii näiteks on 50-aastase inimese pikim võimalik laenuperiood 25 aastat.
Z
Laenu teenindamiseks tohib kuluda kuni 40% laenuvõtja sissetulekust ühes kuus.
Z

Laenu intress on varieeruv ja pakutakse erinevaid variante. Juuni 2024 seisuga on kõige soodsam ja populaarsem järgmine variant: esimesed 10 aastat on fikseeritud intress 4.7% ja edasi 12 kuu euribor + 1.44%.

Z

Sissetulekuna aktsepteeritakse nii palka, dividende kui muid ametlikke sissetulekuid, mida kajastatakse tuludeklaratsioonis. Minimaalselt vajalikud dokumendid on järgmised:
1. kahe (parem kolme) viimase aasta tuludeklaratsioon.
2. panga väljavõte -1 aasta.
3. tööleping.

Kinnisvaralaenu on sellistel tingimustel Hispaanias võimalik saada mitteresidendil (st. neil, kes pole ei Hispaania kodanikud ega resideeru Hispaanias).

Kuidas me saame teid aidata Hispaaniasse laenuga kodu ostmisel?

Me saame Hispaaniasse teise kodu ostmiseks vajaliku laenu saamise teha teie jaoks nii mugavaks kui vähegi võimalik. Kuna oleme panga partnerid, võtame asjaajamise nendega otsast lõpuni enda kanda. Teie jaoks tähendab see alljärgnevaid eeliseid:

Suhtlemine laenukonsultandiga ja dokumentatsioon on inglise keeles. Soovi korral saab asju ajada ka hispaania ja prantsuse keeles. Dokumendid võivad lisaks ingliskeelsetele olla ka hispaania, prantsuse, saksa või hollandi keeles. Sellisel juhul jääb ära nende kulukas ja aeganõudev hispaania keelde tõlkimine.

Kohale tuleb tulla ainult notari juurde vormistama kinnisvara ostutehingut ning pangalaenu. Kogu eelnev asjaajamine toimub interneti ja telefoni teel.
Laenuga ei käi kaasas “lisavarustust” nagu kohustuslik kohalik elukindlustus või pensionisammas. Ainuke lisanõue on kinnisvara kindlustamine vähemalt esimeseks aastaks.
Kiire teenindus. Laenu taotlusest kuni laenulepinguni keskmiselt viie nädalaga. Ideaaljuhul isegi 32 päevaga Kataloonia piirkonnas ja 29 päevaga ülejäänud Hispaanias.

Teie sissetulek võib endiselt laekuda senisesse panka.

Seejuures ei lisandu Teie jaoks muid teenustasusid.

Meiega on kodulaenu taotlemine mugav ja kiire

1. SAMM

Tellite alloleva kontaktivormi kaudu nõustamise laenukonsultandiga. Kolme tööpäeva jooksul võtab konsultant Teiega e-maili teel ühendust, lepib kokku sobiva aja ja viib telefoni teel läbi nõustamise. Kui soovite alustada laenu taotlemist, saate vajalikud materjalid e-mailile.

i

2. SAMM

Saadate laenunõustajale laenu taotlemiseks vajalikud dokumendid nagu laenutaotluse, sissetulekute tõendid ja muu vajaliku. Kahe tööpäeva jooksul toimub laenu riskianalüüs ja tehakse otsus. Positiivse otsuse puhul saadetakse Teile ametlik laenupakkumine-eelleping.

w

3. SAMM

Järgmise kahe nädala jooksul toimuvad kinnisvara hindamine ja muud erinevad asjaajamised. Suhtlus Teiega käib kas telefonitsi või kirjalikult ning vajalike dokumentide allkirjastamine toimub digitaalselt. Panga kontorisse Hispaanias või mujal pole vaja tulla.

4. SAMM

Järgmised kaks nädalat on Hispaania seadusega ettenähtud settimise aeg, mille jooksul valmistatakse teiste osapooltega nagu notarid, juristid, tõlkijad, müüja esindaja ette kõik vajalik notarisse minekuks. Alles siis, kui notari aeg on kokku lepitud, tuleb Teil selleks ajaks ise kohale tulla.

Kuidas alustada?

Kui olete oma unistuste teise kodu Hispaanias välja valinud ja soovite saada selle soetamiseks kiirelt ja mugavalt kinnisvaralaenu või soovite välja selgitada oma laenuvõimaluse siis täitke alljärgnev kontaktivorm:

Soovin nõustamist laenukonsultandiga:

Kas Teil on kinnisvara objekt ostuks, renoveerimiseks või ehitamiseks välja valitud? (valik vajalik)

Ja me võtame Teiega kolme tööpäeva jooksul ühendust!

Meeldivat koostööd ja head elu Hispaanias soovides,

Marko Põlluäär
Tenerife.ee

Jaga seda lehte teistega:

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Powered by Estatik