TENERIFE.EE - sinu uks Hispaaniasse

Kinnisvara Tenerifel ja kodulaen Hispaania pangast

17+ aastat kogemust

Puhkusemajutuse korter Playa de Las AmericasKodulaen Hispaania pangast

Kinnisvara Tenerifel

Miks osta kinnisvara Tenerifel?

Mitmel põhjusel. Soodsad hinnad, kliima (vaatamata Kanaaride kuuluvust Euroopasse, asuvad saared geograafiliselt Aafrikas). Pealegi on Tenerifel kinnisvara hinnad Hispaania keskmisest kriipsukese madalamad, vaata graafikuid siit. Näiteks eestlaste poolt palavalt armastatud Malaga keskmine kinnisvara hind on pea poole võrra kallim Tenerife keskmisest. Kataloonias aga veelgi kallim.

Kui Vahemeremaades on talvel jahedavõitu ning suvel kipub olema liiga kuum, võiks ehk alternatiivina tulla kõne alla ka Egiptus, mis on nii kliima kui Eestist kauguse tõttu võrreldav Kanaaridega. Egiptus aga on teadagi sootuks teise kultuurilise ning religioosse taustaga, millega kaasnevad paraku omad probleemid ja ka võimalikud turvalisusriskid.

Võrreldes hindu mandri-Hispaanias ja Kanaaridel on positiivseks ka see, et mandril toimuvad kinnisvara hindade ülespoole nihkumised või vastupidi kõikumised kajastuvad Tenerifel väga vähesel määral. Aastaga kallinenud laenuraha on müügihoogu küll raugema sundinud, kuid hindu see katastroofiliselt allapoole siiski toonud pole. Aeg-ajalt leiavad aset ka sund- ehk kiirmüügid, mil oma võimalusi üle hinnanud (peamiselt briti päritolu) algajad spekulandid on sunnitud pangaga suhete säilitamise nimel tegema hindades tuntavaid mööndusi. Sellised supervõimalused kaovad turult aga nädalate kui mitte päevade jooksul.

Kinnisvara soetamisel on kasulik eelnevalt teada ka seda, et suhteliselt levinud on variant osta saarel kinnisvara pangalaenudele toetudes ning seejärel anda objekt pikaajalisele või lühiajalisele (turistide majutus) rendile. Pikaajalisele rendile andmine võib esmapilgul tunduda muretum, kuid toetudes Hispaania seadusandlusele võib see endaga kaasa tuua mitmeid ja suurigi probleeme, kuna rentnikud on siin oluliselt paremini kaitstud kui Eestis. Viimastel aastatel on selles osas seadusepügalaid muudetud taas korteriomanike kaitseks.

Isegi kunagine majanduskriis ei vähendanud oluliselt turismi Tenerifel ja tänaseks on ka paljud Egiptuse, Türgi ning Tai turistid leidnud, et Tenerifel on turvaline puhata ja hea kliima. Pakume välja soetatud kinnisvara haldamise, mis mõistagi eeldab kohapealse usaldusväärse partneri olemasolu ja selleks me siin olemegi, garanteerides korteril või majal silma peal hoidmise ja turistidele majutuse pakkumise tulemusena omanikule kindla igakuise sissetuleku. Taolisi nn. holiday rent apartmente on Tenerife lõunaosas tuhandeid, kui mitte kümneid tuhandeid. Meenutame siinkohal, et aastas väisab Tenerifet ca 5 miljonit turisti ja neist valdav lõviosa just Tenerife lõunaosa

Millal osta kinnisvara Tenerifel?

aegu on kinnisvara välja valimiseks hea aeg. COVID-19 pandeemia on jätnud oma jälje turistide arvule ning turule on ilmumas häid ostuvõimalusi. Vahepeal mõjutas pandeemia reisimist küllalt tugevalt kuid nüüdseks on endine olukord taastumas, majandus soojenemas ning aastakümneid toimunud hinnaralli Tenerifel jätkub.

Selgitus sellele on lihtne: vastandina Tallinna ümber laiuvatele nn. põlluküladele on Tenerife eelistatud turismipiirkond ja nii saare lõuna- kui ka kaguosa suhteliselt lõplik suurus, mille piirid määravad ära ühelt poolt ookean ja pea keset saart kõrguv El Teide mägi teiselt poolt. Juba ongi saarel ka piirkondi, mis hakkavd “valmis saama”. Tenerifet külastanud kõigile tuttava Los Cristianose naabruses asuv ookeaniäärne Palm-Mar on tulvil pooleli või valminud ja valmivaid komplekse, maad uute rajamiseks aga enam lihtsalt ei ole.

Kuidas kinnisvara tehing toimub?

Tutvu meie koostatud juhendiga siin: Kuidas osta kinnisvara Tenerifel

Kas kinnisvara ostmiseks Hispaanias on võimalik kasutada laenu?

Uue teenusena pakub Tenerife.ee Hispaania pangast mitteresidentidele kinnisvaralaenu vahendamist kodu ostmiseks kus tahes Hispaanias, mandril või saartel.
Vaata täpsemaid võimalusi ja tingimusi siin: 
Kodulaen Hispaania pangast

Jaga seda lehte teistega:

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Powered by Estatik